Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ŚWIĘTA. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ŚWIĘTA. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 27 marca 2018

Wielkanocny Stół w fioletach i różu? Ozdobna girlanda na kominek

Wielkanocny Stół w fioletach i różu? Ozdobna girlanda na kominek

Każdego roku na Wielkanoc zastanawiam się w jaki sposób ozdobić dom z tej okazji? Jak nakryć do stołu?

W tym roku śledząc trendy w urządzaniu natknęłam się na kolor wybrany przez Pantone kolorem roku 2018 - fiolet Ultra Violet postanowiłam (nie ukrywam z ciekawością) wprowadzić ten kolor do tegorocznych dekoracji stołu. Zrobiłam fioletowe podkładki pod talerze. Dodatkowo dodałam małe
w kolorze pudrowego różu.







Serwetki deserowe


Wyhaftowałam serwetki świąteczne z motywami w kolorach jasnego fioletu, różu i srebra. Dopełnieniem całości jest stroik z bukszpanu z dużym jajkiem. Jajka wykorzystałam te z ubiegłego roku, jedynie przyprószyłam je brokatem. Kto ma ochotę zobaczyć mój ubiegłoroczny stół i ozdoby, zapraszam tutaj.








Powiem Wam szczerze, że po zrobieniu przymiarki, mój stół wielkanocny w tym roku będzie wyglądał identycznie, ewentualnie zmienię kolor kwiatów na bardziej różowy.

Kominek


Jeżeli mówię o dekoracjach świątecznych, to obowiązkowo ozdabiam kominek, po pierwsze bo lubię, po drugie i najważniejsze kominek u nas w domu znajduje się w jadalni i stanowi nieodzowną część dekoracji "stołu wielkanocnego".

Podobnie, jak w przypadku nakrycia stołu wykorzystałam bukszpan. Od zawsze ten krzew kojarzy mi się ze Świętami Wielkanocnymi. Dodatkiem są białe świece i oczywiście plastikowe jajka ozdobione koronką, świecącymi kamieniami i brokatem. Nastroju dodają lampki punktowe, które kupiłam na poprzednie święta (okazuje się, że był to strzał w 10, wykorzystuję je cały rok). Cała konstrukcja trzyma się dzięki  zwykłej wierzbie pomalowanej na biało. Kilka lat temu pod lustrem umieściłam dwa wkręty, do nich za pomocą drucika, tasiemki mocuję taki drążek, który stanowi podstawę do wszelkich aranżacji na kominku.






Jak Wiecie, moim konikiem jest klatka schodowa i stare drzwi, które stoją na tzw półpiętrze, one także dostały małą ozdobę w postaci jajek i bukszpanu, dopełnieniem są oczywiście duże drewniane świeczniki mojego projektu.












Kochani Wiem, że dekoracje tworzą atmosferę, wywołują w nas pozytywną energię i nastawienie, dlatego dbam o to w naszym domu.

Jednak to co najważniejsze podczas Świąt to nasza chęć spędzenia ich naprawdę razem. Tylko wtedy będą wartościowe i szczęśliwe.

Życzę Wam tych prawdziwych z najbliższymi:)

Aga

 

 


















wtorek, 26 grudnia 2017

Święta Bożego Narodzenia w magicznym nastroju, kilka wskazówek...

Święta Bożego Narodzenia w magicznym nastroju, kilka wskazówek...

Opowiem Wam dzisiaj Opowieść Wigilijną według mojej rodzinki...

Wszystko zaczęło się od choinki...

W moim domu zawsze były żywe choinki - świerk srebrny, jodła kaukaska. Osiem lat temu trafiłam na hodowcę drzewek, który pokazał mi to magiczne drzewko. Od tamtego czasu zawsze gościło w naszym domu, ale niestety w tym roku sprzedał ziemię pod autostradę i musiałam szukać gdzie indziej. Powiecie: choinki w tym okresie są na każdym kroku, zgadzam się, jednak takiej odmiany, jaką ja uważam za najpiękniejszą nie sprzedają w marketach i punktach sprzedaży choinek.

Moje ukochane, prawdziwie świąteczne drzewko, to JODŁA KALIFORNIJSKA.




Zaczęłam poszukiwania i okazało się, że na podkarpaciu jej nie kupię, jednak znalazłam w okolicach Płocka (mój M w tygodniu jest w Płocku), więc poprosiłam, aby pojechał i kupił. Okazało się, że drzewka są brzydkie i chore. Zaczęłam na nowo poszukiwania i trafiłam na plantację w Osuchowie, koło Warszawy. Wspaniali właściciele. Pan wybrał dla mnie choinkę i przesłał zdjęcia. Jak mój M przyjechał po nią (a było to o 20 wieczorem) choinka czekała. Jest piękna i pachnąca. Jeżeli w przyszłym roku chcecie mieć dom pachnący lasem to tylko Świat Choinek.

Święta, to stół wigilijny!

W tym roku postawiłyśmy na ozdobne gwiazdki wylane z gipsu akrylowego Jesmonite. Moja córa Niki i synek Olinek przez kilka dni wylewali gwiazdki. Są piękne, zresztą sami zobaczcie.











I serwetki, które sama zrobiłam.






Święta, to prezenty pod choinką, dla tych naszych najmłodszych milusińskich (Olinek cały dzień czekał i bardzo nas pilnował), ale kolejny raz Mikołaj go przechytrzył...





Święta to czas wspólnych przygotowań potraw.




To dom pełen świątecznych dekoracji w każdym pomieszczeniu.

W naszym małym saloniku, oczywiście nie mogło zabraknąć manekina. W tym roku złotego zastąpił srebrny, bo taka tonacja  zagościła.










Kochani, wszystko to jest piękne i cieszy, dodaje magii, ale najważniejsze było wspólne spędzanie czasu ze sobą. Rozmowy, śmiechy i wzajemna uwaga.

Czy też tak uważacie?




























środa, 1 listopada 2017

Stroik na Święto Zmarłych - pamięć, czy lans?

Stroik na Święto Zmarłych - pamięć, czy lans?

Jak co roku jest ten dzień, gdzie wszyscy masowo pamiętamy lub wypada nam pamiętać o zmarłych, którzy z różnych przyczyn odeszli z naszego świata żywych. Dla niektórych z nas jest to dzień bardzo bolesny, bo mamy czas, aby się zatrzymać i pomyśleć... Dla niektórych z nas jest to czas dodatkowych obowiązków, bo czas goni w pracy, a tu jeszcze trzeba zrobić to i to... I jeszcze ten cmentarz... Część z nas jeszcze nie straciło nikogo bliskiego i jest to, bardziej niż pamięć, tradycja, sposób na lans -  pokazać się na cmentarzu, albo po prostu dodatkowy dzień wolny.


Święto Zmarłych...


Dla mnie jest to dzień, gdzie jak co roku od ponad 20 lat przyjeżdżam na grób mojego Taty, od kilkunastu dwojga moich Rodziców (będę to robiła dopóki okoliczności pozwolą), ale od kilku lat myślę o tym, czy to ma sens? Czy nasi bliscy, których naprawdę kochaliśmy nie są z nami zawsze? Czy w najważniejszych chwilach naszego życia nie pamiętamy o nich? Czyż nie myślimy o nich, nie mówimy do nich? A Oni są i odpowiadają?



Ja wiem, że Oni są zawsze w moim życiu, bo tego chcę, pragnę, bo nie zapomniałam. Dochowuję tradycji, ponieważ moi Rodzice nie wyobrażali sobie inaczej. Szanuję Ich i pamięć o Nich. Dzisiaj jeszcze mam taką możliwość, aby dojechać... Jednak ilu z nas nie ma, bo dzielą tysiące kilometrów. Oznacza to, że nie myślą o swoich bliskich, że nie tęsknią, że nie kochają?




Nie, najczęściej jest odwrotnie...

Dlaczego piszę te słowa?

Moja córka jest obywatelem świata, mój syn również będzie. Nie wiem, gdzie ułożą sobie życie i nie chcę, aby kiedykolwiek myśleli, że zaniedbują mamę i tatę, bo nie są na naszym grobie. Dlatego wiem, że ja chcę być gdzieś tam rozsypana... bo jestem obywatelem świata.


Stroiki, jak co roku zrobiłam sama, może Wam Kochani Czytelnicy posłużą jako inspiracja na przyszłe lata.

 






piątek, 7 kwietnia 2017

Wielkanocne dekoracje - proste w wykonaniu

Wielkanocne dekoracje  - proste w wykonaniu

Wielkanoc to taki okres, gdzie przygotowujemy nie tylko potrawy, ale przede wszystkim dekorujemy nasze domy, mieszkania. Część z nas kupuje gotowe, wybór jest ogromny! A część z nas wykonuje je sama, kupując tylko niezbędne składniki. Ja (jak większość z Was, już wie) należę do tej grupy osób, które uwielbiają tworzyć autorskie dekoracje. Chociaż przychodzi to coraz trudniej, bo ile można mieć pomysłów na "coś" innego co roku?



czwartek, 22 grudnia 2016

Żywa czy sztuczna choinka na Święta?

Żywa czy sztuczna choinka na Święta?

Witam Kochani w ten radosny tydzień przygotowań świątecznych. Święta tuż, tuż...

A jak Święta to oczywiście choinka i tutaj pojawia się pytanie, jak wyżej?



 

sobota, 3 grudnia 2016

Jak wykorzystać gwiazdę betlejemską do świątecznych aranżacji?

Jak wykorzystać gwiazdę betlejemską do świątecznych aranżacji?

Gwiazda betlejemska to kwiat, który jako jedyny wszystkim bez dwóch zdań kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia. Dlatego u mnie w domu nie może go zabraknąć. Tradycyjnie ustawiam kilka gwiazd, w różnych częściach domu. Kolor najbardziej popularny to czerwony, jednak u mnie króluje jasna. Tym razem przygotowałam dla Was aranżację kominka z wykorzystaniem gwiazdy.